Ekibimiz

Kurucu Avukat

Ahmet Cevdet Dayıoğlu

1929-2021
Galatasaray Lisesi (1950 – 82. Dönem mezunu) ve İstanbul Hukuk Fakültesinden mezun olan Avukat Ahmet Cevdet Dayıoğlu Divan üyesi olduğu Galatasaray Spor Kulübünde 1998-2002 yılları arasında Divan Başkan vekilliğini ve değişik dönemlerde Sicil ve Disiplin kullarında görev yaptı. Galatasaray Spor Kulübü Yardımlaşma ve Dayanışma Sandığı, Galatasaraylılar Derneği, Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfı gibi pek çok vakıf ve derneğin kuruluşunda önayak oldu üye, divan üyesi ve yönetici olarak çalıştı. Eşi eğitimci yazar Gülten Dayıoğlu adına 2007 yılında Gülten Dayıoğlu Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı’nın kurucuları ve yöneticileri arasında yer aldı. Avukat olarak uzun yıllar birçok önde gelen şirket ve sanayi kuruluşlarına hizmet verdi.

Kurucu Avukat

Murat Cemal Dayıoğlu

murat@dayioglu.av.tr
1966 İstanbul doğumludur. Maçka İlkokulu, Şişli Terakki Lisesi ve İstanbul hukuk fakültesi mezunudur. Cambridge Sawston Hall / Legal English 1(988-1989) Cambridge Trinity College / Eu Constitutional Law Certificate Program (1989) London International House / Business English (1993) Galatasaray Üniversitesi / International Maritime Law Certificate Program (1996) Galatasaray Üniversitesi / Ip Law Certificate Program (1999)Galatasaray Üniversitesi / It Law And Internet Crimes Certificate Program (2006) eğitimlerine katılmıştır. 1989 yılından bu yana Dayıoğlu Hukuk Bürosu’nda çalışan, ortak ve yönetici ortak sıfatı ile faaliyet göstermektedir. İsviçre Türk Ticaret Odası Derneği Üyesi, IFTTA (International Forum of Tourism and Travel Advocates) üyesi ve eski yönetim kurulu üyesi, İstanbul Hukuk Fakültesi Mezunlar Derneği Üyesi , Galatasaray Spor Kulübü Derneği Üyesi, Galatasaray Yardımlaşma Vakfı üyesi ve hukuk danışmanı, Galatasaray Yardımlaşma Sandığı Üyesi, Gezginler Derneği Üyesi, Deloitte Eğitim Vakfı ( Devak) Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu Üyesi ve hukuk müşaviri, Çamlıbel vakfı yönetim kurulu üyesi ve hukuk müşaviri, Yüzyıl Işıl Eğitim Vakfının hukuk müşaviri, Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği Danışman ve hukuk müşaviri, Gülten Dayıoğlu Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı kurucu üyesi, hukuk müşaviri ve genel sekreteridir. Avukat Murat C. Dayıoğlu bu vakıf ve dernekler vasıtasıyla verdiği pro-bono hizmetlerle toplumsal sorumluluk ve görevlerini de yerine getirmektedir. İsviçre Lugano’da çalışan Fidinam SA ile ortak olarak kurduğu FidiTurk Finansal Danışmanlık Hizmetleri AŞ’nin yönetim kurulu başkanlığını yapmıştır. Ayrıca PPP ve FIDIC eğitimleri vermek üzere kurulan PFD Danışmanlık Ltd. Şti ile proje ve sözleşme yönetimi yapmak üzere kurulan PFD Gayrimenkul geliştirme şirketlerinin kurucu ve yönetici ortağı olmuştur. Dayıoğlu Danışmanlık Ltd’nin kurucu ve yönetici ortağıdır.
Beykent TV’de 16 hafta canlı program yapmış ve hukuki bir PPP – FIDIC – Fikri Haklar konularında eğitimler verdi. Ankara Sheraton Otelinde yapılan 1. Uluslararası PPP kongresinde PPP hukuku üzerine bildiri sundu ve oturum yönetti. Beykent Televizyonun’da güncel hukuk sorunlarının tartışıldığı, izleyicilerin sorularına açık olarak sürdürülen her bir bölümü bir buçuk saat süren HUKUKLA YAŞAM programını canlı yayın olarak 16 hafta gerçekleştirdi. Bu yayınlarda hukukun izleyiciye dokunan her alanında onları bilgilendirerek yaşamın içindeki hukuku, hukukla yaşamı anlattı. Gezginler Derneği Başkanı Prof. Orhan Kural ile HT radyoda Turizm Hukuku ve turistlerin yurt dışında yaşayabileceği hukuki sorunların çözümü yollarını anlatan bir program yaptı. Zeynep Dayıoğlu ile evli olup Defne ve Güneş Gülten Dayıoğlu’nun babasıdır.

Yönetici Avukat

Zeynep Hülya Önder

hulyaonder@dayioglu.av.tr
1965 İstanbul doğumludur. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2002 yılından bu yana hukuk bürolarında yönetici avukat olarak çalışmış olup; 2009 yılında Dayıoğlu Hukuk Bürosu’nda yönetici avukat olarak çalışmaya başlamıştır. İstanbul Barosu’nda kayıtlıdır. İngilizce bilmektedir. Avukat Zeynep Hülya Önder, İş Hukuku alanında uzmanlaşarak bu konuda danışmanlık ve dava takibi konularında faaliyet göstermektedir. Bununla birlikte İnsan Kaynakları şirketleriyle bağlantılı olarak muhtelif üniversiteler bünyesinde açılan sertifika programlarında ve ayrıca şirketlere İş Hukuk eğitimleri vermektedir.
Bunların yanı sıra, ticari ve özel hayatta ihtiyaç duyulan hukuki danışmanlık hizmetleri ile Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, Medeni Hukuk,, Aile Hukuku, Ceza Hukuku ile İcra ve İflas Hukuku alanlarında çalışmaktadır. Ayrıca Avukat Zeynep Hülya Önder’in “Yıldız Teknik Üniversitesi / Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma”; İstanbul Bilgi Üniversitesi / Ekonomi Hukuk Yüksek Lisans Programı / “Uygulamalı Rekabet Hukuku”, “Sermaye Piyasaları Mevzuatı” , “Birleşme & Devralmalar” ve “İstanbul Üniversitesi / “Arabuluculuk” konularında sertifikaları bulunmaktadır.

Kıdemli Avukat

Cihan Eşiyok

cihanesiyok@dayioglu.av.tr
2003 yılında Saint-Benoit Fransız Lisesi’nden, 2009 yılında Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2009 yılında Dayıoğlu Hukuk Bürosu’nda çalışmaya başlamıştır. İstanbul Barosu’nda kayıtlıdır. İngilizce ve Fransızca dillerini bilmektedir. İngilizce – Türkçe dillerinde Yeminli Tercümandır. Avukat Cihan Eşiyok, Sözleşmeler Hukuku alanında uzmanlaşarak özellikle uluslararası ticari sözleşmelerin hazırlanması, sözleşme görüşmeleri ve yönetimi ile risk analizi konularında faaliyet göstermektedir. Tecrübe ve deneyimini, özellikle uluslararası Franchise, Distribütörlük, Satın Alma, Hizmet Sözleşmeleri ile uluslararası yatırımcıların Türkiye’deki faaliyetleri kapsamında birleşme-devralma, şirket kuruluşları ve gayrimenkul yatırımları alanlarında hizmete sunmaktadır. Bunların yanı sıra, ticari ve özel hayatta ihtiyaç duyulan hukuki danışmanlık hizmetleri ile Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, Medeni Hukuk, İş Hukuku, Aile Hukuku, Ceza Hukuku ile İcra ve İflas Hukuku alanlarında çalışmaktadır.

Kıdemli Avukat

Derya Derdiyok

deryaderdiyok@dayioglu.av.tr
2004 Yılında Bursa Nilüfer Milli Piyango Anadolu Lisesi’nden ve 2008 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Yüksek Lisans eğitimine İstanbul Üniversitesi Özel Hukuk Programı'nda devam etmektedir. 2010 Yılından beri İstanbul Barosu’nda kayıtlı avukat ve 2023 yılından beri Arabulucu olarak çalışmaktadır. 

Avukat

Fatma Nida Hakim

nidahakim@dayioglu.av.tr
2014 yılında ECA Elginkan Anadolu Lisesi ve 2018 yılında Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. 2019 yılından beri İstanbul Barosu’nda kayıtlı avukat olarak çalışmaktadır.

Avukat

Ayşe Merve Tezcan

mervetezcan@dayioglu.av.tr
2014 yılında Doğa Koleji’nden ve 2019 yılında İstanbul MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2020 yılında Harvard University ‘Contract Law’ Sertifika Programı’nı, University of London ‘Citizenship and the Rule of Law’ Sertifika Programı’nı ve Duke University ‘FinTech Law and Policy’ Sertifika Programı’nı tamamlamıştır. 2020 yılından beri İstanbul Barosu’na kayıtlı avukat olarak çalışmaktadır. Yüksek Lisans eğitimini 2022 yılında İstanbul MEF Üniversitesi’nde Özel Hukuk alanında tamamlamıştır.

Avukat

Defne Dayıoğlu

defne@dayioglu.av.tr
2016 yılında Açı Lisesi’nden ve 2020 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2019 yılında University of Southern California’da Summer Law and Legal English ve 2022 yılında ISTAC Tahkimde Taraf Vekilliği sertifika programlarını tamamlamıştır.  2021 yılından beri İstanbul Barosu’nda kayıtlı avukat olarak çalışmaktadır. Yüksek Lisans eğitimine İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Ekonomi Hukuku alanında devam etmektedir.

Avukat

Beste N. Uludağ

2017 yılında Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Lisesi’nden ve 2021 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2022 yılından beri İstanbul Barosu’na kayıtlı avukat olarak çalışmaktadır.

Avukat

Ece Rüzgar Karaçelik

eceruzgarkaracelik@dayioglu.av.tr
2017 yılında Ankara Nazime Özlem Temel Lisesi’nden ve 2021 yılında Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2017-2018 Bahar Yarıyılı Onur Öğrencisi olarak eğitimini tamamlamıştır. 2022 yılı itibariyle Ankara Barosu’na kayıtlı avukat olarak çalışmaktadır.

Stajyer Avukat

Ataberk Yavuz

ataberkyavuz@dayioglu.av.tr
2018 yılında Envar Koleji Anadolu Lisesi’nden ve 2023 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. İstanbul Barosu’na kayıtlı stajyer avukat olarak çalışmaktadır.

Stajyer Avukat

Ömer Sezer Özçelebi

omerozcelebi@dayioglu.av.tr
2018 yılında Kipaş Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi’nden ve 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. TOBB Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Araştırma Merkezi ‘İş Hukuku’ Sertifika Programı’nı ve İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ‘Ticari Sözleşmeler ve Tahkim’ Sertifika Programı’nı başarıyla tamamlamıştır. İstanbul Barosu’na kayıtlı stajyer avukat olarak çalışmaktadır.

Danışman / İnşaat Mühendisi

Mehmet Kayalı

1981 yılında Robert Lisesinden, 1986 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliğinden mezun oldu. Çeşitli projelerde saha mühendisliği, proje yönetimi ve sözleşme yönetimi yaptı.

Ekonomist / İş Geliştirme

Can Keskintepe

Can Keskintepe 1982 yılında London Scbool of Economics’de MBA programını tamamladıktan sonra 1982-1989 yılları arasında İşbankası grubuna bağlı şirketlerde Finans ve Yurt dışı Ticaret bölümünde çalıştı. 1989 – 2001 arası İstanbul’da String Bar Sale and Pepe restoranlarını, İzmirde Gymnasium spor merkezini, Moskova’da Cafe Milano isimli restonı açtı ve işletti. 2001’den günümüze Odak Grup inşaat ve gayrimenkul geliştirme şirketinin Rusya temsilcisi. Finans, bankacılık, iş geliştirme, hukuk işleri ve ruhsatlandırma işlerinde Odak Gruba hizmet veriyor. 2017’den bu yara ERO Mimarlık Rusya Temsilcisi ve 2012’den bu yana İstanbul Contemporary Rusya Temsilcisidir. İngilizce, Fransızca ve Rusça konuşur. Sayın Can Keskintepe Dayıoğlu Hukuk Bürosu Moskava temsilcimiz ve Rusya işleri ile ilgili danışmanımız olarak bünyemize katılmıştır.


İdari İşler

Sevgi Yıldır

İdari İşler

Yasemen Tomris Köroğlu

Mali İşler

Elmas Demirtaş

Yönetici Asistanı

Esra Gül

Catering

Tuncay Gül

Güvenlik