Hakkımızda

Biz Kimiz

Dayıoğlu Hukuk Bürosu

Dayıoğlu Hukuk Bürosu 100 yılı aşkın süredir hizmet veren bir geleneği temsil etmektedir. İstiklal Savaşı Gazisi Kadı Ahmet Dayı ( Dayıoğlu) ve yine İstiklal Savaşı Madalyalı oğlu dava vekili / avukat Mehmet Cemal Dayıoğlu ile başlayan hukuk yolculuğu, 1949-50 döneminde Galatasaray Lisesinden mezun olup İstanbul Hukuk Fakültesi ve Paris’te eğitim alan A. Cevdet Dayıoğlu ile devam etmiş daha sonra onun evlatları Cemal S. Dayıoğlu, Murat C. Dayıoğlu ve gelini Oya Dayıoğlu ve torunları Ece Dayıoğlu ve Defne Dayıoğlu ile günümüze taşınmıştır. Avukat A.Cevdet Dayıoğlu tarafından 1960’lı yıllarda İstanbul’a taşınan Dayıoğlu Hukuk Bürosu bugün beş kuşak süren hukuk geleneğini yaşatarak Şişlideki binasında Avukat Cemal S. Dayıoğlu (www.dayioglulaw.com) ve Avukat Murat C. Dayıoğlu’nun liderliklerinde iki bağımsız grup olarak devam etmektedir. Dayıoğlu Hukuk Bürosu uluslararası veya lokal bir ticari işletmenin her türlü hukuki ihtiyacına cevap verecek donanıma sahip ekibiyle aşağıdaki konularda hizmet vermektedir.

100+

yılı aşkın tecrübe

Borçlar Hukuku (Sözleşmeler – Kira – Vekalet Hukuku) , Ticaret Hukuku ( Şirketler – Deniz Ticaret – Sigorta), Medeni Hukuk ( Aile – Miras – Taşınmaz Hukuku – Eşya Hukuk), İş Hukuku ( İş Sözleşmeleri – İş hukuku davaları – Sendika ve İşveren İlişkileri) İnşaat Hukuku ( FIDIC sözleşmeleri – Kentsel Dönüşüm – Kat Karşılığı / hasılat paylaşımlı inşaat sözleşmeleri ) Fon Kuruluşları ve Danışmanlığı (Gayrimenkul Yatırım Fonları) - Turizm Hukuku ( Otel – Tur Operatörleri – Acente – Hava yolları - Turist Hukuku – Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı hizmetleri- Devre Mülk – Devre Tatil anlaşmaları), Şirket Birleşme ve Satın almaları, Hukuki Durum Değerleme hizmetleri, Şirket kuruluş ve yeniden yapılandırma hizmetleri, Uluslararası vergi planlama ve/veya uluslararası ticaret amaçlı şirket yapılandırma hizmetleri, FIDIC sözleşmelerine bağlı hakem prosedürleri, Maden Hukuku ( Ruhsat alımı – devirleri – kiralama ve redevans anlaşmaları – uluslararası satış ve satın alma anlaşmaları) – sukuk ve murabaha anlaşmaları - Uluslararası bankacılık ve Finans anlaşmaları ( Özel Bankacılık – uluslararası emeklilik sigortası – ticari bankacılık sözleşmeleri ve uluslararası teminat mektubu ve ticari kredi danışmanlık hizmetleri), INCOTERMS sözleşmeleri ve uluslararası emtia alım satım sözleşmeleri, Sermaye Piyasaları İşlemleri ( Şirketlerin Halka Arz süreçlerine hazırlanması – İzahname hazırlanması - KGK süreçleri – Aracı Kurum Sözleşmeleri – Yatırım menkul ve gayrimenkul fonlarının kuruluşu, yönetimi – girişim sermeyesi fonları ve ortaklıklarının kuruluşu yönetilmesi – gayrimenkul yatırım ortaklıklarının kuruluş ve yönetilmesi – gayrimenkul değerleme şirketlerinin kuruluşu ve yönetilmesi – Aracı Kurum ve Yatırım Bankacılığı danışmanlık hizmetleri) – Risk Yönetim Danışmanlığı Hizmetleri – Sözleşme Yönetim Danışmanlığı Hizmetleri – Proje Yönetim Danışmanlığı Hizmetleri – Yönetim / İcra Kurulu Danışmanlığı, IT Hukuku ( KVKK hizmetleri danışmanlığı – Lisans ve yetkili satıcılık sözleşmeleri – aplikasyon tescil ve yönetim sözleşmeleri – platform sözleşmeleri ve hukuki yapılandırılması – NFT Danışmanlık hizmetleri – vs) PPP Hukuku ( PPP Sözleşmeleri – Çözümleri) , Vakıf ve Dernekler Hukuku


Avukat Murat C. Dayıoğlu liderliğinde çalışan Dayıoğlu Hukuk Bürosu başta İsviçre, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Arap Emirlikleri, Singapur, Hongkong, Azarbeycan, Yunanistan, İspanya, Monaco, Lihtechtein olmak üzere 22 ülkede ve Türkiye içinde İstanbul’un yanısıra Ankara, İzmir, Antalya ve Adana’daki yetkin çözüm ortakları ile yerli ve yabancı tüm danışanlarına yüksek kaliteli uluslararası hukuk ve vergi alanlarında hizmet vermekte değişik finansal çözümler sunmaktadır. Avukat Murat C. Dayıoğlu’nun bir dönem yönetim kurulu üyesi olduğu ve aktif olarak Türkiye’den tek avukat olarak bulunduğu IFTTA grubu dünyanın değişik ülkelerinde Turizm ve Seyahat hukuku ile ilgilenen avukatların kendi ülkelerindeki hukuki gelişimleri paylaştıkları ve diğer ülkelerde problem yaşayan müvekkillerine o ülkede hukuki destek buldukları bir forumdur. Avrupa, Asya, Afrika, Amerika ve Avustralya’da çalışan yüzlerce turizm avukatı bu forum üzerinden birbirlerine destek olmaktadır. Dayıoğlu Hukuk Bürosu gayrimenkul değerlendirmeleri ve inşaat projelerinde sözleşme yönetim hizmetleri için SPK onaylı bir gayrimenkul değerleme uzmanı, Bankacılık ve finans hizmetleri ile ilgili bir bankacı, durum değerleme çalışmaları için bir bağımsız denetçiden oluşan uzmanlarıyla çalışmaktadır. Müşterilerimizin bilgilerinin korunması için muhasebe, finans, IT ve arşiv departmanlarını kendi kurumumuz içinde bulundurmaktayız. 1920 yılında Mehmet Cemal Dayıoğlu ile başlayan hukuk sevgisi nesilden nesile bugün de devam etmektedir.